Kij golfowy

Jaki będzie najlepszy kij golfowy dla początkującego golfisty?

Golfista często ma ciężki początki, głównie dlatego, że nie używa odpowiedniego kija dostosowanego do swojego poziomu umiejętności. To, czego potrzebują początkujący adepci tego pięknego sportu, to kije, które wybaczają błędy techniczne i pomagają w wykonaniu odpowiedniego ruchu oraz uderzenia. Takie kije golfowe dla początkujących można kupić sklepie golfowym- Golfhelp.

Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z golfem, wybierz kij golfowy, który będzie się cechować:

  • Głowica kija (część, którą uderza się piłkę) powinna być większa niż w sprzęcie dla bardziej zaawansowanych. Większa powierzchnia ułatwia odpowiednie trafienie.
  • Zwróć także uwagę na cenę. Pamiętaj, że po trudnych początkach nabierzesz wprawy, a twoje umiejętności zaczną rosnąć w tempie geometrycznym. Po pewnym czasie, po prostu sam dojdziesz do wniosku, że będziesz potrzebował sprzętu dopasowanego do umiejętności bardziej zaawansowanego gracza. Co więcej niedoświadczeni golfiści dość często uszkadzają kije np. uderzając nimi o drzewo. Nie ma więc sensu wydawać majątku na sprzęt, który albo niedługo wymienisz albo też przez przypadek go uszkodzisz.
  • Pamiętaj także, że do kija golfowego będziesz musiał się przyzwyczaić, czy wręcz go polubić. Dopiero po setkach uderzeń można na 100% wyczuć sprzęt. Jako, że będzie to twój osobisty sprzęt, którego będziesz często używał, dobrze będzie, gdy ten kij będzie Ci się po prostu podobał.
  • Ważny jest również materiał trzonka kija. Choć wydaje się to trudne do uwierzenia, to kilka nieudanych uderzeń w piłkę, za pomocą stalowego kija może być bardzo bolesne dla rąk gracza. Zamiast więc tradycyjnego stalowego trzonka, początkujący gracze powinni rozważyć zakup kija, z trzonkiem wykonanym z kompozytowych materiałów. Taki sprzęt przejmuje część energii z uderzenia i zwiększa elastyczność, dzięki czemu skutki nieprawidłowych uderzeń są znacznie miej odczuwalne.
  • W golfie każdy detal ma znaczenie. Ważna jest nawet torba golfowa. Ciągłe przenoszenie sprzętu może być męczące, a zmęczony gracz ma mniejsze szanse na udane uderzenie. Do wyboru są tradycyjne torby z cięższego szkieletu stalowego lub też torby z włókna szklanego, które znacznie mniej ważą. Jeśli tylko fundusze na to pozwalają, zalecane jest kupno torby wykonanej z włókna szklanego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *