Cechy najlepszych kijow golfowych

Cechy najlepszych kijów golfowych

Wybór odpowiedniego kija golfowego nie jest prostą sprawą. Szczególnie dla wszystkich tych osób, którzy swoją przygodę z golfem rozpoczęli niedawno i nie posiadają z tym sportem zbyt dużego doświadczenia. Istnieje jednak szereg aspektów, na które warto zwrócić swoją uwagę i dobrze się im przyjrzeć, szukając odpowiedniego kija golfowego dla siebie. Zapoznanie się z nimi z pewnością ułatwi każdemu podjęcie tej trudnej decyzji.

Cechy standardowych kijów golfowych

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że kije golfowe nie mogą być zbytnio zróżnicowane między sobą pod względem wyglądu. Każdy kij golfowy, spełniający odpowiednie wymagania i standardy składa się wyłącznie z trzonka oraz główki. Ewentualnie do trzonka może być dodany materiał, który umożliwia korzystającemu lepszy i pewny chwyt. Dla wielu osób tak wzbogacony kij jest znacznie bardziej wygodny w użyciu. Oprócz wspomnianego materiału, nie ma żadnej innej możliwości, aby kij był dostosowany pod aspektem kształtu do właściwości dłoni. Wszystkie takie odstępstwa są uznawane za błąd i nie sprawiają określonych wymagań.

Wszystkie części kija golfowego muszą stanowić jedną całość. Standardowa długość kija golfowego musi wynosić co najmniej 45,7 cm (18 cali) i nie powinna ona przekraczać 121,9 cm (48 cali). Wyjątkiem są tak zwane puttery. Profesjonalny kij golfowy musi posiadać regulację wagi. Rączka kija golfowego może (choć nie musi) stopniowo się zwężać – na całej długości kija nie może mieć żadnych zwężeń i zgrubień, a jedynie prosty i jednolity kształt. Warto zwrócić uwagę czy oś rączki pokrywa się z osią od trzonka kija – niejednokrotnie w tańszych wersjach kijów golfowych aspekt jest ten nie do końca dopracowany.

Jaki kij wybrać?

Wybierając kij golfowy warto także rozejrzeć się wśród firm i producentów – niektóre kije golfowe są polecane przede wszystkim na wysoką jakość wykonanie oraz używanie podczas produkcji renomowanych materiałów i tworzyw. Warto więc nie oszczędzać podczas zakupów – pozwoli to nam wybrać najlepszy produkt, który będzie doskonale sprawdzał się przez długie lata. Przed zakupem należy także przymierzyć do siebie poszczególne rodzaje kijów golfowych, a także poprosić o radę sprzedawcę, co pozwoli nam uniknąć błędów i dokonania złego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *